İçeriğe geç

Ön SEO Çalışması

Arama motoru optimizasyonu (SEO) web sitenizin arama motoru sayfalarında sektörünüzle alakalı anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alması için yapılması gereken çalışmalar bütünüdür.

Seo - Arama Motoru Optimizasyonu

Yahoo, Yandex veya Google gibi arama motorlarında yapılan aramalar sonrası sponsor bağlantılar olarak görünen alanların arasında ki bölümler yani doğal arama sonuçları / organik arama sonuçları bölümünde sahibi olduğunuz web sitenizin ilk sıralara veya daha yukarıları yükselmesi için yapılan çalışmalara arama motoru optimizasyonu veya seo çalışması denir.

Arama motoru optimizasyonu / seo çalışması sayesinde daha fazla güven, daha fazla bilinirlilik ve sayfaya ziyaretçi çekebilir ve bu sayede yeni müşteriler edinerek satışlarınızda ciddi bir artış sağlayabilirsiniz

Seo - Arama Motoru Optimizasyonu

Hizliwebsitesi.net - SEO Analizi

Neden SEO Yaptırmalıyım?

SEO çalışmaları

Ön SEO çalışmaları, SEO danışmanlarımızın öncelikli görev tanımları arasında yer almaktadır. Web siteniz üzerindeki içerikleri düzenleyerek, arama motorlarına uyumlu hale getirmek için bu çalışmaların yapılması gerekir. Bu aşamada yapılan işler;

Sayfalardaki başlık etiketleri (H1, H2, H3 vb.)

Sayfadaki etiket ve kategori ağacının düzenlenmesi

Meta açıklamaların revize edilmesi

Orijinal içerik kontrolü ve üretimi

Anahtar kelime analizi sonrasında fikir ve alternatiflerinin bulunması

Sayfa üzerindeki anahtar kelime yoğunluğunun belirlenmesi ve süreç içerisinde kontrolünün sağlanması

Site haritasının oluşturulması yada optimize edilmesi

Başlık ve anahtar kelime kullanımları

Site hızının kontrolü ve artırılması için çalışmaların yapılması

Mobil SEO çalışmalarının devreye alınması

Google arama algoritma yeniliklerinin takip edilerek, yeni algoritmalara uygun bir şekilde bu çalışmaları yeniden yapılandırmak

Yapılan çalışmalarla ilgili öncesi/sonrası raporları hazırlamak

SEO Hizmetimiz Hakkında Merak Ettikleriniz

SEO yaptırmak günümüzün dijital çağına ayak uydurabilmek ve rekabet edebilmek için gereklidir. E-ticaret, blog, haber siteleri yaptırabilir. Daha çok farklı alan için SEO çalışması yaptırabilir.

Bu yüzden etkin çalışma SEO için son derece önemlidir. Belirlenen anahtar kelime üzerinden yapılacak etkili çalışmalar ile kalıcı sonuçlar elde edilebilir. Kaliteli SEO birçok firma için kesinlikle çok iyi sonuçları ortaya çıkarır.

Sitenin temelini oluşturan çalışmaların doğru bir şekilde yapılması ve hatalı kısımların düzeltilmesi ile başlamaktadır.  Yapılacak teknik incelemeler sonrasında web sitenin hızında ve performansında bir takım iyileştirmeler olur.

Yapılan bu çalışmalar sonrasında Google üzerinde siteniz indexlenir ve daha fazla ziyaretçi alır. Buda sizin için son derece önemli bir durumdur.

SEO çalışmalarında belirli bir süre vermek doğru değildir. Google alt yapısını ve algoritmasını sürekli olarak değiştirir. Sitenizin ve sizin yeniliklere açık olması son derece önemlidir. Yeni gelişmeleri takip ederek sitenizi optimize ederseniz güne ayak uydurursunuz. Yapacağınız çalışmalar sizi sürekli olarak geliştirecektir.

SEO çalışmalarında direkt olarak başarı beklemek yanlış olacaktır. Başarı sadece ilk sıralarda çıkmak yada kısa sürede tanınmak ile ölçülmez. SEO danışmanının teknik anlamda anlattıklarını uymak ve buna göre hareket etmekte gerekir.

SEO ajansları önce potansiyeli belirler ve buna göre çalışmalar yapar. Önceden başarı garantisi vermek kesinlikle doğru değildir.

Neden SEO Yaptırmalıyım?

 

İşletmenizin çevrimiçi görünmesini sağlamak markanızın başarısı için hayati öneme sahiptir. Ancak görünürlük için girilen bu rekabette firmanızı diğerlerinden ayıran özellik ne olacak?

Son on yılda, dijital pazarlama katlanarak büyüdü. Tüketicilerin yüzde 80’inden fazlası, aradıkları hizmeti bulmak için Google gibi arama motorlarını kullanarak araştırma yapmakta ve daha sonrasında ise çevrimiçi olarak sipariş veya rezervasyon vermektedir.

Sadece bir web sitesine sahip olmak artık yeterli değil, bu web sitesini kullanıcı deneyimini artıracak şekilde optimize etmeniz gerekli.

SEO size uzun vadeli faydalar sağlayacak uzun vadeli bir stratejidir. İşletmeniz üzerinde belirgin bir etkisi vardır.

Başarılı olmak için mücadele eden işletmeler için SEO yüksek bir öneme sahip olabilir. Markanızın, portföyünü korumanın ve dönüşümler oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Arama görünürlüğüne sahip olmak, sonuçlara ulaşmak için büyük bir değerdir.

Eğer sağlıklı bir bütçeniz ve devamlılığı olan bir stratejiniz varsa SEO büyük bir yatırım getirisi getirir. SEO çalışmalarının önemini 24 saat açık ücretsiz reklamlar şeklinde düşünebilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi uzun vadeli bir stratejidir ve satış yaratmanın acil bir yolu olarak görülmemelidir. Uzun vadeli bir plan size yatırım getirisini getirecektir.

Çünkü SEO en iyi yatırım getirilerinden birine sahip çevrimiçi pazarlama stratejisidir.

Fakat tek başına SEO, en yüksek pazarlama potansiyelinize ulaşmanıza yardımcı olamaz. Marka bilinirliğini ve dönüşümleri artırmak için sosyal medya ve reklamları aktif olarak kullanmanız gerekmektedir.

Marka bilinirliğinin artması ile birlikte SEO performanslarımızda da olumlu bir şekilde artış görebiliriz.

error: İçerik korunmaktadır !!