İçeriğe geç

Hızlı Web Sitesi Tasarım Çözümleri

Profesyonel olarak hazırlanmış web siteleri hedef kitleye ulaşabilmenin en hızlı, yaygın, etkili ve en düşük maliyetli tanıtım-pazarlama aracıdır.

Yavaş Web Sitesi Hızı Öldürür...

Şirketler çeşitli nedenlerle web sitesi çarken, web sitesi hızı internetteki genel iş başarısında hayati bir rol oynar. Web sitesi hızından bahsettiğimizde, sayfa indirme hızından bahsediyoruz – web sayfanızın arama motorlarından veya sosyal medyadan web sitesi bağlantısını tıkladıktan sonra bir kullanıcı için yüklenmesi için geçen süre. Ziyaretçilerinize iyi bir web sitesi deneyimi sunmak için kontrol listesinde iyi web sitesi hızı üst sıralarda yer almalıdır. İndirme hızının sitenizin performansını ve genel iş hedeflerinizi nasıl etkilediğine bakalım. 

Ucuz Web Tasarım

Tüketicilerin yüzde 47’si gibiyseniz , bir web sitesinin iki saniye veya daha kısa sürede – tüm ihtişamıyla – görünmesini beklersiniz. Gerçek şu ki, internete ne kadar hızlı erişebildiysek, o kadar az sabırlı hale geldik. İşletmeler için endişe verici olan şey, bu yıldırım hızındaki talebi karşılamamanın bazı endişe verici sonuçlara yol açabileceğidir. 

Tüketicilerin yüzde 47’si gibiyseniz , bir web sitesinin üç saniye veya daha kısa sürede – tüm ihtişamıyla – görünmesini beklersiniz. Gerçek şu ki, internete ne kadar hızlı erişebildiysek, o kadar az sabırlı hale geldik. İşletmeler için endişe verici olan şey, bu yıldırım hızındaki talebi karşılamamanın bazı endişe verici sonuçlara yol açabileceğidir. 

Google, Web Sitesi Hızına Duyulan İhtiyacı Hisseder 

2019 Yılı başlarında Google , sayfa hızını resmi olarak mobil aramalar için bir sıralama faktörü yapan Hız Güncellemesini duyurdu . Arama motoru, sayfa hızının bir süredir sıralama faktörleri arasında olduğunu itiraf etse de, bu yaz birçok sitede çok daha fazla trafiği hesaba katan mobil cihazlar için bu yaz uygulanmadan önce öncelikle masaüstü site indekslemeyle sınırlıydı. 

Mobil aramaların masaüstü sorgulara kıyasla popülaritesi nedeniyle Google, mobil öncelikli dizine eklemenin nihai olarak kullanıma sunulması için çalışıyor ve mobil sayfa hızının bir öncelik haline gelmesi mantıklı geliyor. Google’ın baktığı sihirli sayı 2 saniyedir ve site sunucunuz yetişemezse, yolunuza daha az tarayıcının gönderilmesini bekleyebilirsiniz.

Ayrıca, Hız Güncellemesinin yalnızca en yavaş sayfaları etkileyeceğini, yani çoğu web sitesini etkilemeyeceğini iddia ediyorlar. Ama bu şansı kim denemek ister? Biz değil.

Hem masaüstü hem de mobil sitelerde hız önemlidir. Trafiği, olası satış yaratmayı ve dönüşümleri doğrudan etkileyen arama sıralamasını etkiler – böylece web sitesinin var olma amacı ne olursa olsun, şirketlerin siteleri için istediği sonuçları etkiler. 

İlk İzlenimler Kalıcı İzlenimlerdir

Bir ziyaretçi sitenizin bir sayfasına geldiğinde, hemen markanız hakkında bir fikir oluşturur. İlk izlenimler, web siteleri dünyasında kalıcı izlenimler olma eğilimindedir. Ziyaretçiler bir kez ilk izlenim oluşturduktan sonra, bu genellikle onlarda kalır, bu da ilk karşılaşmalarında olanların markanızla ilişkilerinin standartlarını belirlediği anlamına gelir.

Sayfalarınızın ne kadar hızlı yüklendiğiyle ilişkili belirli bir psikoloji var. Kullanıcılar yalnızca sonuçları hızlı bir şekilde görmeyi beklemekle kalmazlar ve görmediklerinde hayal kırıklığına uğrarlar, aynı zamanda sayfa hızı da sizin hakkınızdaki profesyonel görüşlerini anında etkiler.

Sayfanız yavaş yükleniyorsa, ziyaretçilerinizi size bağlayan yola bir engel koyar. Bu dinamik – çoğu sitenin iki saniye veya daha kısa sürede uğuldadığı bir dünyada çok dikkat çekicidir – potansiyel müşterilere kötü bir ilk izlenim verir. Kötü hazırlanmış bir logo gibi yavaş yüklenen sayfalar, bir şeyin doğru olmadığına dair bir sinyal gönderir ve otoritenizi ve profesyonelliğinizi sorgulamalarını sağlar. Bu, bir ilişkiye başlamanın kötü bir yoludur.

Öte yandan, sayfalar hızlı yüklendiğinde ziyaretçileriniz fark etmeyebilir ve bu iyi bir şeydir. Sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinme, sitenize göz atma ve ilk izlenimlerini, ancak kısa süre içinde yavaş yüklenen bir sayfadan rahatsız oldukları gerçeğinden başka bir şeye dayandırmalarına müdahale edecek hiçbir şey yoktur.

Web Sitesi Kullanıcı Deneyimi İlkeleri

Google’a dönersek, arama motoru, arama yapanlara harika bir kullanıcı deneyimi (UX) sağlayan öğelere odaklanmıştır. UX, bir son kullanıcının eksiksiz deneyimini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Başlangıçta göründüğünden daha fazlası var, ancak kullanılabilirliği artıran ve ziyaretçilerin sitedeyken deneyimleri hakkında kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan web sitesi tasarım öğeleri, UX’in temel ölçümleridir.

Sayfa hızına olan ihtiyacımız ve sağladığı rahatlık göz önüne alındığında, sayfa yükleme hızı, harika bir UX ve dolayısıyla SEO için uygun noktalar sağlamak için çok önemlidir.

Gördüğünüz gibi, Google bir arama sorgusunun arkasındaki kişiye herhangi bir sonuç sağlamak istemiyor. Google, en iyi sonuçları elde etmek için algoritmalarını sürekli olarak inceleyerek aramada pazar liderliğine ulaşmıştır. Bu, yalnızca soruyu veya ihtiyacı yanıtlayan arama sonuçları üretmekle ilgili değil, aynı zamanda kullanıcı için kaliteli bir deneyim sağlayan sonuçlarla da ilgilidir.

Ortalama hemen çıkma oranından daha yüksek bir hemen çıkma oranı gibi yavaş yüklenen sayfalarda yaygın olan sinyaller, ziyaretçileriniz için hayal kırıklığı noktalarını en aza indiren UX web geliştirmeye yatırım yapmadığınızı gösterir. 

Dönüşümleri Önemsiyorsunuz 

Sayfa hızının doğrudan dönüşümleri etkilediği teorisini destekleyen oldukça sağlam kanıtlar var. Başlangıç ​​olarak, sayfa yüklemedeki her bir saniyelik gecikme için, dönüşümlerinizin potansiyel olarak yüzde 7’sini kaybedeceğiniz gerçeğine bakabiliriz.

Gelir, işletmenizin başarısı için önemli değilse, endişelenmenize gerek yok. Ancak, geri kalanımız için, dönüşümde bu tür bir düşüş, “İşe Kapalı” işaretlerinin yapıldığı şeydir! Satış raporları önemlidir ve her satış aracı, satışları arttırmak için maksimum potansiyelde çalışmalıdır. 

Birkaç yıl önce, hıza ihtiyaç duyulmadan önce, Amazon , sayfa hızındaki sadece 1 saniyelik bir yavaşlamanın onlara yılda şaşırtıcı bir şekilde 1,6 milyar dolara mal olabileceğini hesapladı . İnsanlar Amazonlarını seviyorlar ve e-ticaret mega devi yavaş yüklenen sayfaların zararlı etkilerine karşı bağışık değilse, o zaman hiçbirimiz değiliz. Amazon gibi devlerin aynı site tasarım, uygulama ve bakım uygulamalarının birçoğuna sahip olmak önemlidir – bir gecede pazar liderliğine yükselmediler ve her zaman site optimizasyonunu tanımlama konusunda öncüdürler. 

Hızlı yüklenen siteler ziyaretçileri etkilediği ve ziyaretçilerin dikkatini çekmeye ve daha iyi dönüşümlere katkıda bulunduğundan, bir web sitesi için iyi indirme hızına zaman harcamanın iyi harcanan zaman olduğu sonucuna varabiliriz. Hedef kitlenizi düşündüğünüz de; Yavaşsa veya kullanıcı deneyimi zayıfsa web sitenizi kullanmaya devam etmek için sabırları olacak mı? 

Gelecek İçin Planlarınız Var ve Biz Yardımcı Olabiliriz

Web sitenize yeni trafik çekmek önemli olsa da, sonuç olarak, yeni müşteriler edinmenin, sahip olduklarınızı elinizde tutmaktan daha pahalı olduğu bir gerçektir. Mevcut müşterilerinizi beslemek ve onlara olağanüstü bir deneyim sunmak, dijital iş dünyasında başarılı olmanın anahtarıdır. Bir sayfa hızı projesine başlamadan önce, sayfa hızını içeren bir UX kontrol listesini takip ederek zamanınızı en iyi şekilde kullanmak mantıklıdır.

Yavaş yüklenen sayfalar müşteri sadakatini engeller ve işletmenizin büyümesini ve gelişmesini engeller. Bunu inşa etmek için çok çalıştığınız marka için istemiyorsunuz ve biz de istemiyoruz.

Belki bazı sitelerin ne kadar yavaş yüklendiğini fark etmişsinizdir, ancak en son ne zaman kendi başınıza bir kontrol yaptınız? Sayfa yükleme hızının başarınız için caydırıcı olduğu konusunda endişelenmek istemiyorsanız, web sayfalarınızın herhangi bir cihazda hız için optimize edilmesini sağlayacak bir web sitesi tasarım şirketi ile bağlantı kurma zamanı.

Web siteniz için iyi bir indirme hızı elde edin – sitenizin amacı veya yürüttüğünüz işin türü ne olursa olsun bu çok önemlidir. Web siteniz için iyi indirme hızıyla, hem müşteriler hem de potansiyel müşteriler için daha iyi bir marka deneyimi, herkes için daha optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi elde edeceksiniz ve sayfa SEO taktiklerine de dikkat ettiğinizde sağlam dönüşüm oranları bekleyebilirsiniz. canlı içerik ve saygın geri bağlantılar elde etmek. 

İyi indirme hızlarına ulaşmayı içeren SEO hizmetleri ile siteniz için harika şeyler yapabilen uzman web geliştiricilerinden oluşan ekibimizle bunu gerçekleştirebilecek web tasarım şirketiyiz .

error: İçerik korunmaktadır !!